Därför ska du välja Standard Dome (S-RITE) till S-receivers och tunna ljudslangar
Standard Dome (S-RITE) är mycket bekväm att använda eftersom den är tillverkad av ett mjukt och bekvämt material som ger en bra passform i örat. Materialet formar sig efter örat, så att domen passar din öronform. Domen bidrar också till att skydda hörapparaten mot smuts och skräp.
Domen är genomskinlig och därför mycket diskret. Den syns knappt när den sitter i örat, så att du kan känna dig avslappnad när du är ute utan att behöva oroa dig för din hörapparat. Det är enkelt och diskret att bära hörapparat.
Det finns fyra olika typer av domer: S, M, L samt tulpanformade domer. Därför kan du hitta en modell som passar din hörselgång och dina behov.
Den tulpanformade domen är ett mellanting mellan en öppen och en sluten kupol. Den ger en något mer intensiv ljudupplevelse eftersom den sluter tätare än den öppna modellen, samtidigt som du slipper den mer slutna känslan hos en Power Dome.
Beroende på örats storlek och dina personliga preferenser kan du enkelt prova vilka domer som passar dig bäst i olika lyssningssituationer.
Funktioner:
Mjuka, genomskinliga domer
Hudvänligt silikonmaterial
Diskret utseende i örat
Rekommenderas att byta minst var 4:e vecka
Tekniska data:
Färg: genomskinlig
Typ S: 5 mm
Typ M: 7 mm
Typ L: 10 mm
Tulpanformad: 10 mm
Förpackningens innehåll:
10 st. GN ReSound-domar
Kompatibilitet:
Domen kan användas med alla hörapparater från GN ReSound, inklusive ReSound, Beltone och Interton
ReSound RIE-hörapparater av typ S (hörapparatmodell: Linx)
ReSound Thin Tubes, tunna ljudslangar
ReSound Sound Tubes
ReSound tunna ljudslangar




Recensioner
Det finns inga recensioner än.